« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
Стаття 61. Ліквідація юридичної особи
|
1. Ліквідація юридичної особи тягне його припинення без переходу прав і обов'язків у порядку правонаступництва до інших осіб, за винятком випадків, передбачених федеральним законом. (В ред. Федерального закону від 08.05.2010 N 83-ФЗ) Постановою Конституційного Суду РФ від 18.07.2003 N 14-П положення пункту 2 статті 61 , згідно з яким юридична особа може бути ліквідовано за рішенням суду, якщо дана юридична особа здійснює діяльність з неодноразовими порушеннями закону, визнано не суперечить Конституції РФ. З питання про застосування пункту 2 статті 61 см. Інформаційне лист Президії ВАС РФ від 05.12.1997 N 23. 2. Юридична особа може бути ліквідовано: за рішенням його засновників (учасників) або органу юридичної особи, уповноваженої на те установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який створено юридичну особу, з досягненням мети, заради якої вона створена; (в ред. Федерального закону від 21.03.2002 N 31-ФЗ) за рішенням суду у разі допущених при його створенні грубих порушень закону, якщо ці порушення носять непереборний характер, або здійснення діяльності без належного дозволу (ліцензії), або забороненої законом, або з порушенням Конституції Російської Федерації, або з іншими неодноразовими або грубими порушеннями закону або інших правових актів, або при систематичному здійсненні некомерційною організацією , в тому числі громадської чи релігійної організацією (об'єднанням), благодійним або іншим фондом, діяльності, що суперечить її статутним цілям, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом. (В ред. Федерального закону від 10.01.2006 N 18-ФЗ) Положення пункту 3 статті 61 у взаємозв'язку з положеннями підпункту 16 пункту 1 статті 31 Податкового кодексу РФ і пункту 6 статті 35 Федерального закону від 26.12.1995 N 208-ФЗ, що передбачає право податкових органів пред'являти до суду з підстав, зазначених у законі, вимоги про ліквідацію акціонерних товариств, визнано не суперечить Конституції РФ Постановою Конституційного Суду РФ від 18.07.2003 N 14-П. Стаття 31 Податкового кодексу РФ і пункт 6 статті 35 Федерального закону від 26.12.1995 N 208-ФЗ були викладені в новій редакції, в якій право податкових органів пред'являти до суду позови про ліквідацію організації не згадано. Зазначене право передбачено пунктом 11 статті 7 Закону РФ від 21.03.1991 N 943-1 та пунктом 12 статті 35 Федерального закону від 26.12.1995 N 208-ФЗ. 3. Вимога про ліквідацію юридичної особи на підставах, зазначених у пункті 2 цієї статті, може бути пред'явлена до суду державним органом або органом місцевого самоврядування, яким право на пред'явлення такого вимоги надано законом. Рішенням суду про ліквідацію юридичної особи на його засновників (учасників) або орган, уповноважений на ліквідацію юридичної особи її установчими документами, можуть бути покладені обов'язки щодо здійснення ліквідації юридичної особи. З питання, що стосується застосування пункту 4 статті 61, см. Інформаційне лист Президії ВАС РФ від 05.12.1997 N 23. 4. Юридична особа, за винятком установи, казенного підприємства, політичної партії та релігійної організації, ліквідується також у відповідності зі статтею 65 цього Кодексу внаслідок визнання його неспроможним (банкрутом). Державна корпорація або державна компанія може бути ліквідована внаслідок визнання її неспроможною (банкрутом), якщо це допускається федеральним законом, що передбачає її створення. Фонд не може бути визнаний неплатоспроможним (банкрутом), якщо це встановлено законом, що передбачає створення та діяльність такого фонду. (В ред. Федеральних законів від 03.01.2006 N 6-ФЗ, від 01.12.2007 N 318-ФЗ, від 13.05.2008 N 68-ФЗ, від 17.07.2009 N 145-ФЗ , від 08.05.2010 N 83-ФЗ) Якщо вартість майна такої юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, воно може бути ліквідовано тільки в порядку, передбаченому статтею 65 цього Кодексу. Абзац втратив чинність. - Федеральний закон від 03.01.2006 N 6-ФЗ.
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна " Стаття 61. Ліквідація юридичної особи " |
- § 4. Страхування
Поняття, порядок і форма укладення договору страхування. Страхування являє собою систему відносин щодо захисту майнових інтересів громадян, підприємств, установ та організацій шляхом формування за рахунок сплачуваних ними внесків страхових фондів, призначених для відшкодування збитків і Комерційне право. Ч. I. Под ред. В.Ф. Попондопуло, В.Ф. Яковлевої. - СПб., С.-Петербурзький
- § 3. Правове становище селянського (фермерського) господарства
Правове становище селянського (фермерського) господарства визначається нормами Цивільного кодексу РФ і спеціальним законодавчим актом - Законом РФ «Про селянське (фермерське) господарство» від 20 листопада 1990 р. (в ред. від 1993 р.). В економічній структурі аграрного сектора селянські (фермерські) господарства займають скромне місце: на їхню частку припадає не більше 1% виробництва товарної
- § 2. Права, обов'язки і відповідальність платників податків
Права та обов'язки платників податків. Права платників податків передбачені в ст. 12 Закону «Про основи податкової системи в РФ». Серед них присутні права як процесуального (право знайомитися з актами податкових перевірок, робити пояснення щодо обчислення та сплати податків і за актами проведених перевірок), так і матеріального характеру (право на судову і адміністративну захист
- § 2 . Регулювання компетенції органів місцевого самоврядування
У російській правовій науці загальнотеоретичні аспекти проблеми компетенції досить детально розглянуті. І хоча в наукових роботах, присвячених цим питанням, мова йде, як правило, про компетенції державного органу, видається, що містяться в них положення і висновки про поняття, структуру компетенції цілком застосовні і до органів місцевого самоврядування, оскільки, незважаючи на те що
- § 2. Форми опосередкованої участі населення у здійсненні муніципальної влади
Відмінності органів місцевого самоврядування від органів влади державної чітко простежуються в Конституції Російської Федерації. таких виступають: по-перше, суб'єкт, який дані органи представляють і від імені якого здійснюють будь-які юридичні дії, по-друге, територіальні межі юрисдикції владних органів, по-третє, виняткові, їм одним притаманні особливості.
- § 3. Основні інститути цивільного права зарубіжних держав
Особи. У романо-германської правової системи особи є суб'єктами права. Серед всіх живучих до осіб відносяться тільки люди, які на відміну від тварин мають волею. Крім того, до осіб належать об'єднання людей і групи людей, відомі як юридичні особи. Всі особи володіють юридичним статусом, тобто право - і дієздатністю. индивидуализирующую особи за наступними критеріями: народження,
- § 4. Товариство з обмеженою відповідальністю
Загальні положення. Товариство з обмеженою відповідальністю * (264) - засноване одним або кількома особами товариство, статутний капітал якого розділений на частки визначених установчими документами розмірів; учасники такого суспільства не відповідають за його зобов'язаннями і несуть ризик збитків, пов'язаних з його діяльністю, у межах вартості внесених вкладів (абз. 1 п. 1 ст. 87 ЦК). Діяльність
- § 3. Умови дійсності і види недійсних угод
Загальні положення. Для того щоб угода призвела до тих правових наслідків, яких бажають досягти її учасники, необхідний ряд умов, яким вона повинна відповідати. По-перше, здійснювати угоди можуть лише особи, що володіють такою складовою частиною дієздатності, як сделкоспособность. По-друге, потрібно, щоб особа дійсно бажало здійснити операцію і правильно висловило зовні волю на її
- § 6. Похідні підстави набуття права власності
Передача речі за договором про її відчуження. Одним з найтиповіших похідних підстав набуття права власності є передача речі за договором про її відчуження (традиція). Суб'єктом, в особі якого виникає право власності у вказаний момент, є сторона договору. ЦК прямо не визначає коло відповідних договорів. Однак він встановлює, що мова йде про такі
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [ а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
|