Головна
ГоловнаАдміністративне, фінансове, інформаційне правоАдміністративне право → 
« Попередня Наступна »
Президент Російської Федерації. Кодекс РФ про адміністративні правопорушення (ред. від 02.04.2012), 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 5.1. Порушення права громадянина на ознайомлення зі списком виборців, учасників референдуму


Порушення права громадянина на ознайомлення зі списком виборців, учасників референдуму, або нерозгляд у встановлений законом термін заяви про неправильність у списку виборців, учасників референдуму, або відмова видати громадянину письмову відповідь про причину відхилення заяви про внесення виправлення до списку виборців, учасників референдуму -
тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот рублів.
(В ред. Федерального закону від 22.06.2007 N 116-ФЗ)
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна "Стаття 5.1. Порушення права громадянина на ознайомлення зі списком виборців, учасників референдуму"
  1. Стаття 5.1 . Порушення права громадянина на ознайомлення зі списком виборців, учасників референдуму
    права громадянина на ознайомлення зі списком виборців, учасників референдуму, або нерозгляд у встановлений законом термін заяви про неправильність у списку виборців, учасників референдуму, або відмова видати громадянину письмову відповідь про причину відхилення заяви про внесення виправлення до списку виборців, учасників референдуму - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в
  2. § 2. Принципи і гарантії виборчого права
    порушення принципу рівного виборчого права внаслідок підроблення бюлетенів). Замислимося, чи не підриває дана законодавча міра і принцип рівних виборів? Напевно, більш виправданим було б активне використання в подібних випадках існуючих охоронних інститутів. 11. Надання кандидатам, виборчим об'єднанням, групам виборців права на безкоштовне, рівний час в
  3. Стаття 12. Обов'язки поліції
    стаття 141 КПК РФ називається "Заява про злочин". Порядку прийняття заяви про явку з повинною присвячена наступна стаття, яка так і називається "Явка з повинною". У ній законодавець посилається на ч. 3 ст. 141 КПК РФ. Однак нічого не говорить про те, що на порядок прийняття явки з повинною поширюється і ч. 4 ст. 141 КПК РФ. Тому видається, що ч. 4 ст. 141 КПК РФ не має
  4. Стаття 141. Перешкоджання здійсненню виборчих прав чи роботі виборчих комісій Коментар до статті 141
    статтями про злочини проти здоров'я особистості не потрібно. Сукупність злочинів матиме місце, якщо застосування насильства спричинило заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю. Об'єктивними ознаками складу злочину, передбаченого ч. 3 даної статті, є: 1) втручання у здійснення виборчою комісією, комісією референдуму її повноважень, встановлених
  5. Коментар до статті 5.1
    порушення, передбачені ст. 5.1 - 5.25, 5.45 - 5.52 КоАП, зазіхають на виборчі права громадян, визначені Конституцією РФ і федеральними законами. Згідно ч. 2 ст. 32 Конституції РФ громадяни Російської Федерації мають право обирати і бути обраними до органів державної влади та органи місцевого самоврядування, а також брати участь у референдумі. Відповідно до ст. 2
  6. 3. Суспільно небезпечні наслідки
    статтях цієї глави визнається вартість майна, у п'ятсот разів перевищує мінімальний розмір оплати праці, встановлений законодавством Російської Федерації на момент вчинення злочину ". Критики нового КК нерідко висловлюють на адресу законодавця докір у тому, що він не у всіх нормах визначив розмір економічного збитку. Проте докору навряд чи грунтовний. В економічних
  7. 3. Злочини, що посягають на політичні права і свободи
    статтями гл. 16 "Злочини проти життя і здоров'я". В інших випадках спосіб вчинення цього злочину зазвичай на кваліфікацію за ч. 1 ст. 136 КК не впливає. Для визнання злочину закінченим у наявності повинні бути наступні ознаки: порушення прав громадян (діяння), шкоду, заподіяну правам і законним інтересам громадян (суспільно небезпечний наслідок), і причинний зв'язок між ними.
  8. § 13. Інші форми безпосереднього здійснення населенням місцевого самоврядування та участі у його здійсненні.
    порушення даного правила нормативні правові акти, що зачіпають права, свободи та обов'язки людини і громадянина, не можуть застосовуватися (ч. 3 ст. 15 Конституції Російської Федерації). Інформування громадян органами місцевого самоврядування про прийнятих рішеннях може здійснюватися за допомогою оприлюднення інформації: про вступ до посаду або про відставку керівників органів
  9. § 4. Адміністративна відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування
    порушеннях. Конституцією Російської Федерації (ч. 2 ст. 76) встановлено, що з предметів спільного ведення Російської Федерації і суб'єктів Російської Федерації видаються федеральні закони і прийняті відповідно до них закони та інші нормативні акти суб'єктів Російської Федерації. Згідно ч. 5 ст. 76 Конституції Російської Федерації закони та інші нормативні акти суб'єктів Російської
  10. § 1. Поняття і принципи місцевого самоврядування. Моделі взаємовідносин державної влади і місцевого самоврядування
    стаття 3, частини 2 і 3; статті 12 і 130, частина 1, Конституції Російської Федерації) . Відповідно до статті 130 (частина 2) Конституції Російської Федерації місцеве самоврядування - як публічна (муніципальна) влада - здійснюється громадянами шляхом референдуму, виборів, інших форм прямого волевиявлення, через виборні та інші органи місцевого самоврядування ".