Головна
ГоловнаКонституційне, муніципальне правоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
Е.А. Ісайчева. Коментар до Федерального закону "Про військовий обов'язок і військову службу", 2006 - перейти до змісту підручника

Стаття 4. Обов'язки посадових осіб органів державної влади та організацій щодо забезпечення виконання громадянами військового обов'язку

1. Дана стаття включає норми прямої дії, встановлюють обов'язки посадових осіб органів державної влади та організацій щодо забезпечення виконання громадянами військового обов'язку.
Федеральним законом від 22 серпня 2004 р. N 122-ФЗ у ст. 4 коментованого Федерального закону внесено зміни, які набрали чинності з 1 січня 2005 р., якими зазначені обов'язки зняті з органів місцевого самоврядування.
В організаціях військовий облік ведеться відповідно до Інструкції з ведення військового обліку в організаціях, затвердженої начальником Генерального штабу Збройних Сил Російської Федерації.
2. Згідно ст. 40 КПК РФ до органів дізнання віднесені:
- органи внутрішніх справ Російської Федерації, а також інші органи виконавчої влади, наділені у відповідності з федеральним законом повноваженнями щодо здійснення оперативно-розшукової діяльності;
- Головний судовий пристав Російської Федерації, головний військовий судовий пристав, головний судовий пристав суб'єкта Російської Федерації, їх заступники, старший судовий пристав, старший військовий судовий пристав, а також старші судові пристави Конституційного суду Російської Федерації, Верховного суду Російської Федерації і Вищого арбітражного суду Російської Федерації;
- командири військових частин, з'єднань, начальники військових установ або гарнізонів.
Порушення кримінальної справи в порядку, встановленому ст. 146 КПК РФ, і виконання невідкладних слідчих дій покладаються також:
- на капітанів морських і річкових суден, що перебувають у далекому плаванні, - у кримінальних справах про злочини, вчинені на даних судах;
- на керівників геологорозвідувальних партій і зимівлі, віддалених від місць розташування органів дізнання, зазначених у ч. 1 цієї статті, - у кримінальних справах про злочини, вчинені за місцем знаходження даних партій і зимівлі;
- на глав дипломатичних представництв і консульських установ Російської Федерації - у кримінальних справах про злочини, вчинені в межах територій даних представництв та установ.
Згідно КПК РФ попереднє розслідування провадиться слідчими і дізнавачами. Питання підслідності встановлені ст. 151 КПК РФ.
3. Органи державної служби (відповідно до Федерального закону від 6 липня 2006 р. N 104-ФЗ з 1 січня 2008 р. вони будуть іменуватися федеральними установами) медико-соціальної експертизи зобов'язані у двотижневий термін повідомляти у військові комісаріати або органи, що здійснюють військовий облік (див. коментар до ст. 8), відомості про визнання інвалідами громадян, які перебувають або зобов'язаних перебувати на військовому обліку.
Інвалідом є особа, яка має порушення здоров'я зі стійким розладом функцій організму, обумовлене захворюваннями, наслідками травм або дефектами, що призводить до обмеження життєдіяльності та викликає необхідність її соціального захисту (ст. 1 Федерального закону "Про соціальний захист інвалідів у Російської Федерації "від 24 листопада 1995 р. N 181-ФЗ (з наступними змінами).
Визнання громадянина інвалідом здійснюється при проведенні медико-соціальної експертизи виходячи з комплексної оцінки стану організму громадянина на основі аналізу його клініко-функціональних, соціально-побутових, професійно-трудових та психологічних даних з використанням класифікацій та критеріїв, що затверджуються Міністерством охорони здоров'я і соціального розвитку Російської Федерації. Медико-соціальна експертиза проводиться для встановлення структури і ступеня обмеження життєдіяльності громадянина (в тому числі ступеня обмеження здатності до трудової діяльності) і його реабілітаційного потенціалу.
Правила визнання особи інвалідом затверджені постановою Уряду Російської Федерації від 20 лютого 2006 р. N 95.
Умовами визнання громадянина інвалідом є :
а) порушення здоров'я зі стійким розладом функцій організму, обумовлене захворюваннями, наслідками травм або дефектами;
б) обмеження життєдіяльності (повна або часткова втрата громадянином здатності чи можливості здійснювати самообслуговування, самостійно пересуватися, орієнтуватися, спілкуватися, контролювати свою поведінку, навчатися або займатися трудовою діяльністю);
в) необхідність в заходи соціального захисту, включаючи реабілітацію.
Наявність одного із зазначених умов не є підставою, достатнім для визнання громадянина інвалідом. Залежно від ступеня обмеження життєдіяльності, обумовленого стійким розладом функцій організму, що у результаті захворювань, наслідків травм чи дефектів, громадянину, визнаному інвалідом, встановлюється I, II або III група інвалідності, а громадянину у віці до 18 років - категорія "дитина-інвалід ".
4. Громадянин направляється на медико-соціальну експертизу організацією, що надає лікувально-профілактичну допомогу, незалежно від її організаційно-правової форми, органом, що здійснює пенсійне забезпечення або органом соціального захисту населення.
Медико-соціальна експертиза громадянина проводиться в бюро за місцем проживання (за місцем перебування, за місцем знаходження пенсійної справи інваліда, що виїхав на постійне проживання за межі Російської Федерації).
Медико-соціальна експертиза може проводитися на дому в разі, якщо громадянин не може з'явитися в бюро (головне бюро, Федеральне бюро) за станом здоров'я, що підтверджується висновком організації, що надає лікувально-профілактичну допомогу, або в стаціонарі, де громадянин перебуває на лікуванні, або заочно за рішенням відповідного бюро.
Рішення про визнання громадянина інвалідом або про відмову у визнанні його інвалідом приймається простою більшістю голосів фахівців, які проводили медико-соціальну експертизу, на основі обговорення результатів його медико-соціальної експертизи. Рішення оголошується громадянину, що проходив медико-соціальну експертизу (його законному представнику), в присутності всіх фахівців, що проводили медико-соціальну експертизу, які в разі необхідності дають по ньому роз'яснення.
За результатами медико-соціальної експертизи громадянина складається акт, який підписується керівником відповідного бюро (головного бюро, Федерального бюро) і фахівцями, що приймали рішення, а потім завіряється печаткою.
Відомості про всі випадки визнання інвалідами військовозобов'язаних або громадян призовного віку представляються бюро (головним бюро, Федеральним бюро) до відповідних військові комісаріати.
Громадянину, визнаному інвалідом, видаються довідка, що підтверджує факт встановлення інвалідності, із зазначенням групи інвалідності та ступеня обмеження здатності до трудової діяльності або з зазначенням групи інвалідності без обмеження здатності до трудової діяльності, а також індивідуальна програма реабілітації .
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 4. Обов'язки посадових осіб органів державної влади та організацій щодо забезпечення виконання громадянами військового обов'язку "
  1. § 13. Інші форми безпосереднього здійснення населенням місцевого самоврядування та участі у його здійсненні.
    Обов'язок надавати таку інформацію. Тому обов'язком держави є встановлення правових гарантій здійснення цього права. У ряді федеральних законів (наприклад, "Про інформацію, інформаційні технології та захист інформації") і указів Президента Російської Федерації містяться окремі положення, спрямовані на реалізацію зазначеного права. Однак у них в основному
  2. § 2. Принципи і гарантії виборчого права
    зобов'язана забезпечити громадянам доступність виборчих технологій, активно протидіяти монополізму політичного впливу на виборах. Вибори, як і економіка, вимагають розумної антимонопольної політики. До вихідним слід віднести і принцип обов'язковості виборів, в силу якого держава законодавчо встановлює періодичність виборів органів влади, які безпосередньо здійснюють
  3. § 1. Органи місцевого самоврядування: загальна характеристика
    обов'язків голови адміністрації м. Углича і призначення на цю посаду іншої особи. Жителі м. Углича звернулися до суду зі скаргою на це та інші акти адміністрації, посилаючись на те, що на підставі Конституції РФ органи місцевого самоврядування з відповідними керівниками повинні формуватися безпосередньо населенням того регіону, де вони утворюються, а органи державної влади
  4. § 3. Розгляд економічних спорів арбітражними судами
    стаття / / Збірник постанов Президії Вищого Арбітражного Суду Російської Федерації. Вип. 1. Питання підвідомчості і підсудності. М., 1996. С. 2. [10] Постанови Президії Вищого Арбітражного Суду РФ по конкретних справах публікуються в щомісячному журналі «Вісник Вищого Арбітражного Суду РФ» під рубриками, відбивають певні категорії економічних суперечок.
  5. § 1. Поняття і принципи місцевого самоврядування. Моделі взаємовідносин державної влади і місцевого самоврядування
    стаття 3, частини 2 і 3; статті 12 і 130, частина 1, Конституції Російської Федерації). Відповідно до статті 130 (частина 2) Конституції Російської Федерації місцеве самоврядування - як публічна (муніципальна) влада - здійснюється громадянами шляхом референдуму, виборів, інших форм прямого волевиявлення, через виборні та інші органи місцевого самоврядування ".
  6. § 2. Регулювання компетенції органів місцевого самоврядування
    статтях, з відповідними нормами Федерального закону 1995 р., не можна не відзначити, що багато в чому вони перетинаються, і в обох Законах поряд з господарськими питаннями до питань місцевого значення належать і соціальні питання (забезпечення житлом, бібліотечна справа, транспорт), і питання забезпечення безпеки громадян (попередження та ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій, заходи
  7. § 3. Визначення повноважень органів державної влади у сфері місцевого самоврядування
    обов'язків держави в галузі місцевого самоврядування. "Держава як суб'єкт муніципальної-правових відносин забезпечує гарантії та умови функціонування місцевого самоврядування, встановлює загальні принципи організації місцевого самоврядування, сприяє населенню у здійсненні права на місцеве самоврядування. Свої права та обов'язки в галузі місцевого самоврядування
  8. § 5. Форми державного контролю за місцевим самоврядуванням
    обов'язок органів місцевого самоврядування доводити до відома органів державної влади (направляти їм) прийняті ними нормативні правові акти і припускали можливість перевірки законності цих актів. --- Сергєєв А.А., Розенфельд В.Г. Адміністративний контроль за законністю правових актів органів місцевого самоврядування / / Держава і право. 2002. N
  9. § 2. Форми опосередкованої участі населення у здійсненні муніципальної влади
    обов'язок держави визнавати, дотримуватися і захищати права і свободи людини і громадянина. У сукупності з положенням п. 2 ст. 3 Конституції Російської Федерації про здійснення народом своєї влади безпосередньо, а також через органи державної влади та органи місцевого самоврядування це вказівка обумовлює застосування принципу раціональної організації державної влади та
  10. § 2. Фінансові ресурси муніципальних утворень
    статтях бюджету. У місцевих бюджетах окремо передбачаються доходи, що направляються на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування щодо вирішення питань місцевого значення, та субвенції, надані для забезпечення здійснення органами місцевого самоврядування окремих державних повноважень, переданих їм федеральними законами і законами суб'єктів Російської Федерації, а
© 2014-2022  yport.inf.ua