Головна
ГоловнаЦивільне, підприємницьке, сімейне, міжнародне приватне правоЦивільне право → 
« Попередня Наступна »
Президенти Російської Федерації Б. ЄЛЬЦИН і В.ПУТІН. Цивільний кодекс Російської Федерації (зі змінами від 20.04.2012г.). Частина перша, 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 120. Установи


1. Установою визнається некомерційна організація, створена власником для здійснення управлінських, соціально-культурних чи інших функцій некомерційного характеру.
Права установи на майно, закріплене за ним власником, а також на майно, придбане установою, визначаються відповідно до статті 296 цього Кодексу.
(П. 1 в ред. Федерального закону від 03.11.2006 N 175-ФЗ)
За питання, що стосується звернення стягнення на майно установи, см. інформаційний лист Президії ВАС РФ від 14.07.1999 N 45.
2. Установа може бути створено громадянином або юридичною особою (приватна установа) або відповідно Російською Федерацією, суб'єктом Російської Федерації, муніципальним освітою (державне або муніципальне установа).
Державне або муніципальне установа може бути автономним, бюджетним або казенним установою.
(В ред. Федерального закону від 08.05.2010 N 83-ФЗ)
Приватна установа повністю або частково фінансується власником його майна. Порядок фінансового забезпечення діяльності державних і муніципальних установ визначається законом.
(В ред. Федерального закону від 08.05.2010 N 83-ФЗ)
Приватне або казенне установа відповідає за своїми зобов'язаннями які у його розпорядженні грошовими коштами. При недостатності зазначених коштів субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями такого установи несе власник його майна.
(В ред. Федерального закону від 08.05.2010 N 83-ФЗ)
Автономне установа відповідає за своїми зобов'язаннями усім, хто знаходиться у нього на праві оперативного управління майном, за винятком нерухомого майна та особливо цінного рухомого майна, закріплених за автономним установою власником цього майна або придбаних автономним установою за рахунок виділених таким власником засобів. Власник майна автономного установи не несе відповідальність за зобов'язаннями автономного установи.
(В ред. Федерального закону від 08.05.2010 N 83-ФЗ)
Абзац шостий пункту 2 статті 120 в частині виключення субсидіарної відповідальності власника майна бюджетної установи за зобов'язаннями такої установи не застосовується до правовідносин, які виникли до 1 січня 2011 року (Федеральний закон від 08.05.2010 N 83-ФЗ).
Бюджетна установа відповідає за своїми зобов'язаннями усім, хто знаходиться у нього на праві оперативного управління майном, як закріпленим за бюджетною установою власником майна, так і придбаним за рахунок доходів, отриманих від приносить дохід діяльності, за винятком особливо цінного рухомого майна, закріпленого за бюджетною установою власником цього майна або придбаного бюджетною установою за рахунок виділених власником майна бюджетної установи коштів, а також нерухомого майна. Власник майна бюджетної установи не несе відповідальності за зобов'язаннями бюджетної установи.
(Абзац запроваджено Федеральним законом від 08.05.2010 N 83-ФЗ)
(п. 2 в ред. Федерального закону від 03.11.2006 N 175-ФЗ)
3. Особливості правового становища окремих видів державних та інших установ визначаються законом і іншими правовими актами.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 120. Установи "
  1. Глава 5. ГАРАНТІЇ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
    Гарантії здійснення місцевого самоврядування в Російській Федерації визначаються і забезпечуються державою в особі федеральних і регіональних органів державної влади. Вони мають різноманітний характер і можуть бути об'єднані в дві основні групи: загальні гарантії місцевого самоврядування та спеціальні (юридичні) гарантії місцевого самоврядування. У статті 12 Конституції Російської
  2. § 3. Політико-правові засади організації місцевої влади в УРСР
    Перехід до радянської системи місцевої влади. Більшовики після захоплення влади в жовтні 1917 р. зробили в організації місцевої влади ставку на Ради робітничих, селянських і солдатських депутатів. Ті спочатку виникли як організаційні осередки страйкового руху (революція 1905 р.), ставши в 1917 р. поряд з військово-революційними комітетами органами збройного повстання. У зверненні II
  3. § 2. Принципи і гарантії виборчого права
    Принципи виборчого права діляться на три групи. Перша включає вихідні принципи виборів як політико-правового інституту, другий - принципи організації виборів, третя - принципи правового становища громадян у сфері виборів. Вихідні принципи виборів конкретизуються в принципах другої і третьої групи. Вихідні принципи виборів. Вихідними для виборів є принципові положення, в
  4. § 4. Страхування
    Поняття, порядок і форма укладення договору страхування. Страхування являє собою систему відносин щодо захисту майнових інтересів громадян, підприємств, установ та організацій шляхом формування за рахунок сплачуваних ними внесків страхових фондів, призначених для відшкодування збитків і Комерційне право. Ч. I. Под ред. В.Ф. Попондопуло, В.Ф. Яковлевої. - СПб., С.-Петербурзький
  5. § 3. Розгляд економічних спорів арбітражними судами
    Система і функції арбітражних судів. У судову систему Російської Федерації входять згідно Закону «Про судову систему Російської Федерації» спеціалізовані судові установи - Федеральні арбітражні суди. [1] У п. 2 ст. 118 Конституції Російської Федерації не виділено як самостійного виду судового процесу арбітражне судочинство. Отже, з точки зору
  6. § 3. Правове становище селянського (фермерського) господарства
    Правове становище селянського (фермерського) господарства визначається нормами Цивільного кодексу РФ і спеціальним законодавчим актом - Законом РФ «Про селянське (фермерське) господарство» від 20 листопада 1990 р. ( в ред. від 1993 р.). В економічній структурі аграрного сектора селянські (фермерські) господарства займають скромне місце: на їхню частку припадає не більше 1% виробництва товарної
  7. § 2. Права, обов'язки і відповідальність платників податків
    Права та обов'язки платників податків. Права платників податків передбачені в ст. 12 Закону «Про основи податкової системи в РФ». Серед них присутні права як процесуального (право знайомитися з актами податкових перевірок, робити пояснення щодо обчислення та сплати податків і за актами проведених перевірок), так і матеріального характеру (право на судову і адміністративну захист
  8. § 1 . Поняття і принципи місцевого самоврядування. Моделі взаємовідносин державної влади і місцевого самоврядування
    Поняття місцевого самоврядування відносно недавно стало загальновживаним в російському праві. В якості юридичного терміну воно було закріплено в Законі СРСР від 9 квітня 1990 N 1418-1 "Про загальні засади місцевого самоврядування і місцевого господарства в СРСР". --- Відомості З'їзду народних депутатів СРСР і Верховної Ради СРСР. 1990. N 16. Ст. 267.
  9. § 2. Регулювання компетенції органів місцевого самоврядування
    У російській правовій науці загальнотеоретичні аспекти проблеми компетенції досить детально розглянуті. І хоча в наукових роботах, присвячених цим питанням, мова йде, як правило, про компетенції державного органу, видається, що містяться в них положення і висновки про поняття, структуру компетенції цілком застосовні і до органів місцевого самоврядування, оскільки , незважаючи на те що
  10. § 5. Форми державного контролю за місцевим самоврядуванням
    Оскільки місцеве самоврядування самостійно, адміністративний контроль, що означає перевірку не тільки законності, а й доцільності дій (рішень) підконтрольних суб'єктів, за його діяльністю неможливий, так як він означав би пряме адміністративне підпорядкування органів місцевого самоврядування органам державної влади. Існує єдиний виняток з цього правила -