Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
Президент Російської Федерації. Трудовий кодекс Російської Федерації з виправленнями та доповненнями на 07.06.2013 року, 2013 - перейти до змісту підручника

Стаття 403. Розгляд колективного трудового спору за участю посередника

Не пізніше наступного робочого дня після дня складання примирною комісією протоколу розбіжностей сторони колективного трудового спору зобов'язані провести переговори про розгляд колективного трудового спору за участю посередника. Прі не-досягненні згоди сторін колективного трудового спору оформляється протокол про відмову сторін або однієї із сторін від даної при-мірітельной процедури і вони приступають до переговорів про розгляд колективного трудового спору в трудовому арбітражі.
(Частина перша в ред. Федерального закону від 22.11.2011 N 334-ФЗ)
За згодою сторін колективного трудового спору про розгляд колективного трудового спору за участю посередника за -ключается відповідну угоду, після чого сторони колективного трудового спору зобов'язані в строк не більше двох робочих днів узгодити кандидатуру посередника. При необхідності сторони колективного трудового спору можуть звернутися за рекомендацією кандидатури посередника у відповідний державний орган по врегулюванню колективних трудових спорів. Якщо протягом зазначеного строку сторони колективного трудового спору не досягли згоди щодо кандидатури посередника, то вони нападу-ють до переговорів про розгляд колективного трудового спору в трудовому арбітражі.
(Частина друга введена Федеральним законом від 22.11.2011 N 334-ФЗ)
Порядок розгляду колективного трудового спору за участю посередника визначається угодою сторін колективного трудового спору за участю посередника .
Посередник має право запитувати у сторін колективного трудового спору і отримувати від них необхідні документи і відомостей-ня, що стосуються цієї суперечки.
Розгляд колективного трудового спору за участю посередника здійснюється на локальному рівні соціального партнерс-ва в термін до трьох робочих днів, а на інших рівнях соціального партнерства - у термін до п'яти робочих днів з дня запрошення (назначе- ня) ??посередника і завершується прийняттям сторонами колективного трудового спору узгодженого рішення в письмовій формі або складанням протоколу розбіжностей.
(Частина п'ята в ред. Федерального закону від 22.11.2011 N 334-ФЗ)
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна "Стаття 403. Розгляд колективного трудового спору за участю посередника"
  1. Стаття 418. Ведення документації при вирішенні колективного трудового спору
    1. Встановлюється єдина вимога до оформлення дій сторін колективного трудового спору, угод і рішень по суті спору шляхом складання протоколів. 2. При цьому доцільно використовувати форми документів, що містяться в додатках до рекомендацій, затверджених Мінпраці Росії 14.08.2002: N 57 - про організацію роботи з розгляду колективного трудового спору примирною
  2. Стаття 403. Розгляд колективного трудового спору за участю посередника
    1. У тому випадку, якщо сторонам не вдалося досягти угоди в рамках роботи примирної комісії (див. ст. 402 ТК), вони можуть перейти до другої примирної процедури вирішення колективного трудового спору, тобто запросити посередника. Дана стадія є добровільною - посередник може взяти участь у вирішенні спору лише за згодою обох сторін спору. 2. Завдання посередника -
  3. Стаття 401. Примирні процедури
    Порядок вирішення колективного трудового спору складається з наступних етапів: розгляд колективного трудового спору примирною комісією, розгляд колективного трудового спору за участю посередника, і (або) у трудовому арбітражі. Розгляд колективного трудового спору примирною комісією є обов'язковим етапом. (В ред. Федерального закону від 30.06.2006 N 90-ФЗ)
  4. Стаття 418. Ведення документації при вирішенні колективного трудового спору
    Коментар до статті 1. Стаття, що закріплює єдині вимоги до оформлення дій і угод у процесі вирішення колективного трудового спору. При вирішенні колективного трудового спору мають складатися протоколи, що підписуються представниками сторін, органами по вирішенню колективного трудового спору або органом, який очолює страйк. 2. Протоколами повинні бути
  5. Стаття 402. Розгляд колективного трудового спору примирною комісією
    (в ред. Федерального закону від 30.06.2006 N 90-ФЗ) У разі виникнення колективного трудового спору на локальному рівні соціального партнерства примирна комісія створюється у строк до двох робочих днів з дня початку колективного трудового спору, а в разі виникнення колективного трудового спору на інших рівнях соціального партнерства - у термін до трьох робочих днів з дня початку
  6. Стаття 398. Основні поняття
    Колективний трудовий спір - неврегульовані розбіжності між працівниками (їх представниками) і роботодавцями (їх представниками) з приводу встановлення і зміни умов праці (включаючи заробітну плату), укладення, зміни та виконання колективних договорів, угод, а також у зв'язку з відмовою роботодавця врахувати думку виборного представницького органу робіт-ників при прийнятті
  7. Стаття 404. Розгляд колективного трудового спору в трудовому арбітражі
    Трудовий арбітраж являє собою орган з розгляду колективного трудового спору. Тимчасовий трудовий арбітраж створюється сторонами колективного трудового спору спільно з відповідним державним органом з врегулювання колективних трудових спорів для розгляду даного колективного трудового спору. Рішенням відповідної тристоронньої комісії з регулювання
  8. Стаття 401. Примирні процедури
    1. У ч. 1 коментованої статті дається перелік мирних процедур вирішення колективного трудового спору, об'єднаних загальним поняттям "примирні процедури", які складаються з трьох етапів: 1) дозвіл спору примирною комісією (ст. 402), 2) вирішення суперечки за участю посередника (ст . 403), 3) вирішення спору в трудовому арбітражі (ст. 404). 2. При вирішенні конкретних
  9. Стаття 406. Ухилення від участі в примирних процедурах
    Коментар до статті 1. Ухилення однієї із сторін спору від участі у створенні або роботі примирної комісії не має призвести до тупикової ситуації та наростання соціальної напруженості. Водночас надання права приступити в цьому випадку до проведення страйку означало б фактично визнання можливості ігнорувати примирні процедури, які, як показує світовий досвід,
  10. Стаття 409. Право на страйк
    Відповідно до статті 37 Конституції Російської Федерації визнається право працівників на страйк як спосіб дозволів ня колективного трудового спору. Якщо примирні процедури не привели до розв'язання колективного трудового спору (стаття 406 цього Кодексу) або роботодавець (представники роботодавця) або працедавці (представники роботодавців) не виконують угоди,
  11. Коментар до статті 5.32
    1. Про статус роботодавця, представника роботодавця див. відповідно п. 1 коментаря до ст. 5.29, п. 1 коментаря до ст. 5.28, про статус представників працівників див. п. 1 коментаря до ст. 5.28. Згідно з Федеральним законом від 23 листопада 1995 р. N 175-ФЗ "Про порядок вирішення колективних трудових спорів" під примирливими процедурами розуміється розгляд колективного трудового спору
  12. Стаття 404. Розгляд колективного трудового спору в трудовому арбітражі
    1. Трудовий арбітраж є тимчасовим органом, який створюється спеціально для розгляду конкретної колективного трудового спору, і являє собою завершальну стадію примирних процедур. Стаття, що регламентує загальні принципи функціонування арбітражу, крім того, до його проведення застосовні також Рекомендації про організацію роботи з розгляду колективного трудового
  13. Стаття 405. Гарантії у зв'язку з дозволом колективного трудового спору
    1. Відповідно до коментарів статтею членам примирної комісії і трудовим арбітрам під час участі у вирішенні колективного трудового спору надається ряд гарантій: 1) вони звільняються від основної роботи, 2) за ними зберігається середня заробітна плата. Слід звернути увагу на термін надання зазначених гарантій: не більше 3 місяців протягом одного року. Крім того,
  14. Стаття 406. Ухилення від участі в примирних процедурах
    1. Відповідно до ч. 4 ст. 401 жодна із сторін колективного трудового спору не має права ухилятися від участі в примирних процедурах. Частина 1 коментованої статті передбачає наслідки ухилення від участі в створенні або в роботі примирної комісії: суперечка переноситься на розгляд трудового арбітражу. Слід мати на увазі, що трудовий арбітраж може бути створений
  15. Стаття 415. Заборона локауту
    У процесі врегулювання колективного трудового спору, включаючи проведення страйку, забороняється локаут - звільнення пра-цівників з ініціативи роботодавця у зв'язку з їх участю в колективному трудовому спорі або в
  16. Стаття 408. Угоду в ході вирішення колективного трудового спору
    Коментар до статті 1. Угода може бути укладена сторонами на будь-якому етапі вирішення колективного трудового спору. Можна виділити наступні його види: а) угода за результатами роботи примирної комісії (рішення примирної комісії), б) угоду за результатами посередництва (узгоджене рішення), в) угода про виконання рішення трудового арбітражу. 2. Закон
  17. Стаття 400. Розгляд вимог працівників, професійних спілок та їх об'єднань
    Коментар до статті 1. Відповідно до коментарів статтею роботодавець зобов'язаний розглянути спрямовані йому вимоги працівників. Про своє рішення він повинен повідомити представника працівників, уповноваженому на участь у вирішенні колективного трудового спору, в 3-денний термін з дня отримання вимог. 2. Відповідь складається в письмовій формі, яку закон визнає обов'язковою. 3.
  18. Коментар до статті 5.40
    1. Див п. 3 коментарю до ст. 5.34. Згідно ст. 409 Трудового кодексу РФ страйк являє собою спосіб вирішення колективного трудового спору. Згідно ст. 13 Федерального закону від 23 листопада 1995 р. N 175-ФЗ "Про порядок вирішення колективних трудових спорів", якщо примирні процедури не привели до розв'язання колективного трудового спору або роботодавець ухиляється від
  19. Стаття 415. Заборона локауту
    Коментар до статті 1. Надання працівникам права на страйк спочатку було обумовлено їх становищем слабкої сторони. Для того щоб зрівняти сторони колективно-договірного процесу і пом'якшити економічний тиск роботодавців, за працівниками було закріплено перевага - можливість вдатися до страйку. Застосування локауту зводить цю перевагу до нуля. Заборона локауту