Військовослужбовці і призвані на військові збори громадяни несуть відповідальність за адміністративні правопорушення відповідно до дисциплінарних статутів. Співробітники органів внутрішніх справ, органів кримінально-виконавчої системи, Державної протипожежної служби, органів з контролю за обігом наркотичних засобів і психотропних речовин та митних органів несуть відповідальність за адміністративні правопорушення відповідно до нормативними правовими актами, що регламентують порядок проходження служби в зазначених органах. За порушення законодавства про вибори і референдуми, в галузі забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, правил дорожнього руху, вимог пожежної безпеки поза місця служби, законодавства про охорону навколишнього природного середовища, митних правил і правил режиму Державного кордону Російської Федерації, прикордонного режиму, режиму в пунктах пропуску через державний кордон Російської Федерації, а також за адміністративні правопорушення в галузі податків, зборів та фінансів, невиконання законних вимог прокурора, слідчого, особи, яка провадить дізнання, або посадової особи, яка здійснює провадження у справі про адміністративне правопорушення, особи, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів або спеціальних положень про дисципліну, несуть відповідальність на загальних підставах. До зазначених осіб не можуть бути застосовані адміністративні покарання у вигляді адміністративного арешту, а до військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом, також у вигляді адміністративного штрафу. (В ред. Федерального закону від 30.06.2003 N 86-ФЗ)
|
- § 3. Особливості успадкування та іншого посмертного переходу окремих видів майна
стаття не стосується випадків успадкування кількома особами права довічного успадкованого володіння ділянкою. Це сумнів тільки підсилює наступне: a) de lege lata у випадку з правом власності на ділянку об'єктом спадкування є сама ділянка, а у випадку з правом довічного успадкованого володіння ділянкою об'єкт спадкування - дане право (ст. 1181 ЦК); b) цивільному
- 6. Обов'язкове укладення договорів
стаття Цивільного кодексу (445) присвячена одному з варіантів формування договорів. Вже з її назви ("Укладення договору в обов'язковому порядку") видно, що вона являє собою виняток із загальних правил, які закріплюють автономію волі сторін при укладанні договорів. Як вже неодноразово зазначалося, в нашій країні протягом тривалого часу ситуація в цивільному обороті була
- 4. Учасники страхових відносин
стаття Кодексу складається з норм, що відтворюють положення Закону, після чого включає пряму відсилання з певних питань до законів про страхування. Стаття 938 ЦК, так само як і Закон про організацію страхової справи, передбачає, що страховиками можуть виступати тільки юридичні особи. Притому Закон визнав за необхідне підкреслити - юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми,
- 12. Обов'язкове страхування
стаття починається з проголошення загального для всього договірного права, як, втім, і цивільного права в цілому, принципу: "громадяни та юридичні особи вільні в укладенні договору". Саме в даній статті Кодекс у зв'язку з цим же принципом і в якості виключення з нього допускає можливість спонукання до укладення договору. Зазначена стаття чітко розмежовує два види спонукання в
- Стаття 213. Хуліганство Коментар до статті 213
статтями КК РФ, що встановлює відповідальність за злочини проти особи. Хуліганство продовжує залишатися небезпечним і поширеним правопорушенням, які посягають на громадський порядок, спокій громадян, нерідко що призводить до скоєння інших більш тяжких злочинів. У КК РРФСР під хуліганством розумілися умисні дії, що грубо порушують громадський порядок і виражають
- Стаття 313. Втеча з місця позбавлення волі, з-під арешту або з-під варти Коментар до статті 313
адміністративно-територіального утворення. Втеча, вчинений при таких умовах, буде закінченим з моменту незаконного залишення території адміністративно-територіального утворення. Втеча з місць позбавлення волі, попереднього ув'язнення та під варти - триває злочин. Воно закінчується затриманням винного або явкою його з повинною. Визнання втечі триваючим злочином
- Коментар до п. 1
адміністративно-територіальних) утворень, оформляється протоколом і оголошується кандидатам. Для громадян, які пройшли військову службу, рішення приймається військовим комісаром району. Документи на зазначених кандидатів, карти медичного огляду і карти професійного психологічного відбору військові комісари районів направляють до вузів до 20 травня року надходження кандидатів.
- Стаття 42. Військові посади
стаття встановлює ряд вимог до військових посад. По-перше, військовослужбовці проходять військову службу, як правило, на військових посадах, за винятком випадків, зазначених у п. 4 коментованої статті. По-друге, військовослужбовець може займати тільки одну військову посаду чи іншу посаду (наприклад, державного службовця при його прикомандирування в порядку, встановленому
- Коментар до п. 1
статтями у резолютивній частині вироку повинно бути зазначено, по якій з цих статтею призначається покарання у вигляді позбавлення військового звання, а також повинна міститися посилання на закон, відповідно до якого воно призначене (див. касаційне визначення Військової колегії Верховного суду Російської Федерації від 11 січня 2005 р. N 73-004-36). 14. Частина 3 ст. 16 ДВК РФ визначає, що покарання в
- Стаття 50. Загальні положення звільнення з військової служби
адміністративно-правовою нормою дії. Цей метод застосовується не тільки при реалізації суб'єктивних прав, а й при здійсненні правового статусу військовослужбовцями, використанні ними наданих їм прав та повноважень. Наприклад, офіцер, прапорщик (мічман) має право на звільнення з військової служби за станом здоров'я при визнанні його військово-лікарською комісією обмежено придатним до військової
|