Головна
ГоловнаАдміністративне, фінансове, інформаційне правоАдміністративне право → 
« Попередня Наступна »
А.Б. Агапов. Постатейний коментар до кодексу російської федерації про адміністративні правопорушення. Розширений, з використанням матеріалів судової практики, 2004 - перейти до змісту підручника

Стаття 3.9. Адміністративний арешт


1. Адміністративний арешт полягає в утриманні порушника в умовах ізоляції від суспільства і встановлюється на строк до п'ятнадцяти діб, а за порушення вимог режиму надзвичайного стану або режиму в зоні проведення контртерористичної операції до тридцяти діб. Адміністративний арешт призначається суддею.
2. Адміністративний арешт встановлюється і призначається лише у виняткових випадках за окремі види адміністративних правопорушень і не може застосовуватися до вагітних жінок, жінкам, які мають дітей віком до чотирнадцяти років, особам, які не досягли віку вісімнадцяти років, інвалідам I і II груп.
3. Строк адміністративного затримання включається до строку адміністративного арешту.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 3.9. Адміністративний арешт "
  1. § 3. Політико-правові засади організації місцевої влади в УРСР
    адміністративної, господарської, фінансової та культурно-просвітницької, обов'язок проводити в життя декрети і постанови центральної влади. Вони наділялися правом видавати обов'язкові постанови, виробляти реквізиції та конфіскації, накладати штрафи, закривати контрреволюційні органи друку, проводити арешти, розпускати громадські організації, що закликають до активного
  2. § 2. Принципи і гарантії виборчого права
    адміністративному арешту, щодо яких обрано запобіжний захід - взяття під варту, щодо яких винесено обвинувальний вирок суду або не пов'язаний з позбавленням волі, або передбачає позбавлення волі, але на день голосування ще не вступив в законну силу. 6. Не можуть реєструватися як кандидатів громадяни РФ, щодо яких набуло чинності рішення
  3. § 5. Початкові підстави набуття права власності
    стаття потребує зміни за моделлю п. 4 ст. 218 ГК. Доцільно закріпити в ст. 219 ГК норму про те, що право власності на об'єкт нерухомості виникає з моменту придбання ним ознак, зазначених у п. 1 ст. 130 ГК. Це правило в найбільшій мірі відповідає інтересам власника і в той же час, як і у випадку з п. 4 ст. 218 ГК, потребують від нього зареєструвати право власності
  4. § 2. Форми цивільно-правової відповідальності
    стаття поміщена в гол. 23 "Забезпечення виконання зобов'язань", і тому неустойка розглядається насамперед як спосіб забезпечення виконання зобов'язань, який носить акцесорних характер по відношенню до основного зобов'язання. Крім цього, неустойка за своєю юридичною природою одночасно є і формою цивільно-правової відповідальності, оскільки: по-перше, стягується
  5. § 3. Загальні умови виникнення зобов'язань внаслідок заподіяння шкоди
    адміністративної відповідальності у вигляді адміністративного арешту (ст. 1070 ЦК); заподіяння шкоди у зв'язку з посяганням на честь, гідність і ділову репутацію громадянина. Можливо встановлення законом та інших випадків компенсації моральної шкоди незалежно від вини. Моральна шкода відповідно до законодавства може компенсуватися тільки в грошовій формі, стягуваної судом
  6. § 4. Відповідальність за шкоду, заподіяну актами влади
    статтях, прийнято називати правилами про спеціальний делікт - шкоду, заподіяну актом влади. Підставами для виділення даного випадку заподіяння шкоди в особливий делікт служать як особливості застосування до нього загальних умов деліктної відповідальності, так і наявність ряду спеціальних умов, додатково встановлених законом. Серед загальних умов деліктної відповідальності за шкоду, заподіяну
  7. § 1. Загальні положення
    адміністративної (п. 4 ст. 122 СК, ст. 5.36 КоАП РФ). Обов'язки органів опіки та піклування не зводяться тільки до виявлення та обліку дітей, які залишилися без піклування батьків. Після встановлення факту втрати батьківської опіки органи опіки та піклування зобов'язані забезпечити влаштування дітей відповідно до формами влаштування, що допускаються сімейним законодавством. Незалежно від
  8. 3. Відповідальність за шкоду, завдану незаконними діями правоохоронних та судових органів
    адміністративної відповідальності у вигляді адміністративного арешту (п. 1 ст. 1070 ЦК). Перераховані випадки являють собою порушення конституційного права кожного громадянина на свободу та особисту недоторканність (п. 1 ст. 22 Конституції РФ), які зазвичай тягнуть для громадян як моральні страждання, так і несприятливі майнові наслідки. Тому закон передбачає для них
  9. 1. Виконання договору
    стаття, розрахована на всі взагалі зобов'язання, доповнюється статтями гл. 29 ГК. З них випливає, що одностороннє розірвання або зміна договору в принципі неприпустимо незалежно від того, чи йде мова про зобов'язання боржника або про права кредитора. До числа заходів забезпечення реального виконання належать і ті, які маються на увазі п. 1 ст. 396 ГК. Зазначений пункт презюмирует збереження
  10. 4. Ризик і страхування в договорі будівельного підряду
    адміністративно-правовий зміст, і її рішення підлягає вирішенню не в цивільно-правовому, а в адміністративно-правовому порядку "(Договори в соціалістичному господарстві. М.: Юр. літ., 1964. С. 287). У чинному Цивільному кодексі наведено діаметрально протилежне рішення: норми про розподіл ризиків між сторонами договору будівельного підряду тепер збігаються з тими, які