Головна
ГоловнаЦивільне, підприємницьке, сімейне, міжнародне приватне правоЦивільне право → 
« Попередня Наступна »
Президенти Російської Федерації Б. ЄЛЬЦИН і В.ПУТІН. Цивільний кодекс Російської Федерації (зі змінами від 20.04.2012г.). Частина перша, 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 91. Управління у товаристві з обмеженою відповідальністю


1. Вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю є загальні збори його учасників.
У товаристві з обмеженою відповідальністю створюється виконавчий орган (колегіальний і (або) одноособовий), який здійснює поточне керівництво його діяльністю і є підзвітним загальним зборам його учасників. Одноосібний орган управління суспільством може бути обраний також і не з числа його учасників.
2. Компетенція органів управління товариством, а також порядок прийняття ними рішень та виступи від імені товариства визначаються відповідно до цього Кодексу законом про товариства з обмеженою відповідальністю та статутом товариства.
3. До компетенції загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю ставляться:
(в ред. Федерального закону від 30.12.2008 N 312-ФЗ)
1) зміна статуту товариства, зміна розміру його статутного капіталу;
2) утворення виконавчих органів товариства та дострокове припинення їх повноважень, а також прийняття рішення про передачу повноважень одноосібного виконавчого органу товариства керуючому, затвердження такого управляючого і умов договору з ним, якщо статутом товариства рішення зазначених питань не віднесено до компетенції ради директорів (наглядової ради) товариства;
(пп. 2 в ред. Федерального закону від 30.12.2008 N 312-ФЗ)
3) затвердження річних звітів та бухгалтерських балансів товариства і розподіл його прибутків і збитків;
4) рішення про реорганізацію або ліквідацію товариства;
5) обрання ревізійної комісії (ревізора) товариства.
Законом про товариства з обмеженою відповідальністю до компетенції загальних зборів може бути також віднесене вирішення інших питань.
(В ред. Федерального закону від 30.12.2008 N 312-ФЗ)
Питання, віднесені до компетенції загальних зборів учасників товариства, не можуть бути передані їм на рішення виконавчого органу товариства.
(В ред. Федерального закону від 30.12.2008 N 312-ФЗ)
4. Для перевірки і підтвердження правильності річної фінансової звітності товариства з обмеженою відповідальністю воно має право щорічно залучати професійного аудитора, не пов'язаного майновими інтересами з товариством чи його учасниками (зовнішній аудит). Аудиторська перевірка річної фінансової звітності товариства може бути також проведена на вимогу будь-якого з його учасників.
Порядок проведення аудиторських перевірок діяльності товариства визначається законом і статутом товариства.
5. Опублікування суспільством відомостей про результати ведення його справ (публічна звітність) не потрібно, за винятком випадків, передбачених законом про товариства з обмеженою відповідальністю.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 91. Управління у товаристві з обмеженою відповідальністю "
  1. Глава 5. ГАРАНТІЇ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
    Гарантії здійснення місцевого самоврядування в Російській Федерації визначаються і забезпечуються державою в особі федеральних і регіональних органів державної влади. Вони мають різноманітний характер і можуть бути об'єднані в дві основні групи: загальні гарантії місцевого самоврядування та спеціальні (юридичні) гарантії місцевого самоврядування. У статті 12 Конституції Російської
  2. § 4. Страхування
    Поняття, порядок і форма укладення договору страхування. Страхування являє собою систему відносин щодо захисту майнових інтересів громадян, підприємств, установ та організацій шляхом формування за рахунок сплачуваних ними внесків страхових фондів, призначених для відшкодування збитків і Комерційне право. Ч. I. Под ред. В.Ф. Попондопуло, В.Ф. Яковлевої. - СПб., С.-Петербурзький
  3. § 3. Розгляд економічних спорів арбітражними судами
    Система і функції арбітражних судів. У судову систему Російської Федерації входять згідно Закону «Про судову систему Російської Федерації» спеціалізовані судові установи - Федеральні арбітражні суди. [1] У п. 2 ст. 118 Конституції Російської Федерації не виділено як самостійного виду судового процесу арбітражне судочинство. Отже, з точки зору
  4. § 3. Правове становище селянського (фермерського) господарства
    Правове становище селянського (фермерського) господарства визначається нормами Цивільного кодексу РФ і спеціальним законодавчим актом - Законом РФ «Про селянське (фермерське) господарство» від 20 листопада 1990 р. ( в ред. від 1993 р.). В економічній структурі аграрного сектора селянські (фермерські) господарства займають скромне місце: на їхню частку припадає не більше 1% виробництва товарної
  5. § 1. Поняття і принципи місцевого самоврядування. Моделі взаємовідносин державної влади і місцевого самоврядування
    Поняття місцевого самоврядування відносно недавно стало загальновживаним в російському праві. В якості юридичного терміну воно було закріплено в Законі СРСР від 9 квітня 1990, N 1418-1 "Про загальні засади місцевого самоврядування і місцевого господарства в СРСР". --- Відомості З'їзду народних депутатів СРСР і Верховної Ради СРСР. 1990. N 16. Ст. 267.
  6. § 2. Регулювання компетенції органів місцевого самоврядування
    У російській правовій науці загальнотеоретичні аспекти проблеми компетенції досить детально розглянуті. І хоча в наукових роботах, присвячених цим питанням, мова йде, як правило, про компетенції державного органу, видається, що містяться в них положення і висновки про поняття, структуру компетенції цілком застосовні і до органів місцевого самоврядування, оскільки, незважаючи на те що
  7. § 2. Форми опосередкованої участі населення у здійсненні муніципальної влади
    Відмінності органів місцевого самоврядування від органів влади державної чітко простежуються в Конституції Російської Федерації. В якості таких виступають: по-перше, суб'єкт, який дані органи представляють і від імені якого здійснюють будь-які юридичні дії, по-друге, територіальні межі юрисдикції владних органів, по-третє, виняткові, їм одним притаманні особливості.
  8. § 2. Фінансові ресурси муніципальних утворень
    За справедливим зауваженням Президента Російської Федерації, "великою проблемою місцевого самоврядування залишається недостатність його власної доходної бази. Але саме з місцевих органів влади населення запитує і за виконання федеральних законів, таких як Закон про ветеранах, і за роботу житлово-комунального господарства, і за дуже багато чого, багато чого іншого ". Сукупність місцевих фінансових
  9. § 3. Основні інститути цивільного права зарубіжних держав
    Особи. У романо-германської правової системи особи є суб'єктами права. Серед всіх живучих до осіб відносяться тільки люди, які на відміну від тварин мають волею. Крім того, до осіб належать об'єднання людей і групи людей, відомі як юридичні особи. Всі особи володіють юридичним статусом, тобто право-і дієздатністю. Індивідуалізуються особи за наступними критеріями: народження,
  10. § 4. Товариство з обмеженою відповідальністю
    Загальні положення. Товариство з обмеженою відповідальністю * (264) - засноване одним або кількома особами товариство, статутний капітал якого розділений на частки визначених установчими документами розмірів; учасники такого суспільства не відповідають за його зобов'язаннями і несуть ризик збитків, пов'язаних з його діяльністю, у межах вартості внесених вкладів (абз. 1 п. 1 ст. 87 ЦК). Діяльність