Головна
ГоловнаЦивільне, підприємницьке, сімейне, міжнародне приватне правоЦивільне право → 
« Попередня Наступна »
Президенти Російської Федерації Б. ЄЛЬЦИН і В.ПУТІН. Цивільний кодекс Російської Федерації (зі змінами від 20.04.2012г.). Частина перша, 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 124. Російська Федерація, суб'єкти Російської Федерації, муніципальні утворення - суб'єкти громадянського права


1. Російська Федерація, суб'єкти Російської Федерації: республіки, краю, області, міста федерального значення, автономна область, автономні округи, а також міські, сільські поселення та інші муніципальні утворення виступають у відносинах, регульованих цивільним законодавством, на рівних засадах з іншими учасниками цих відносин - громадянами та юридичними особами.
2. До суб'єктів цивільного права, зазначеним у пункті 1 цієї статті, застосовуються норми, що визначають участь юридичних осіб у відносинах, регульованих цивільним законодавством, якщо інше не випливає із закону або особливостей даних суб'єктів.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 124. Російська Федерація, суб'єкти Російської Федерації, муніципальні утворення - суб'єкти громадянського права "
  1. § 3. Організація місцевого самоврядування в наукогради Російської Федерації та інших територіях інноваційного розвитку.
    Стаття витрат на субсидії з реалізації програм розвитку міст як наукоградов Російської Федерації. Фінансування муніципального освіти - наукового міста Російської Федерації також має свої особливості. Наприклад, фінансування наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності, експериментальних розробок, випробувань, підготовки кадрів відповідно з державними
  2. Глава 5. ГАРАНТІЇ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
    статтях даного Федерального закону, а також в інших федеральних законах. Під юридичними гарантіями місцевого самоврядування розуміються гарантії, закріплені в законодавстві. Основними з них є: 1. Заборона на обмеження прав місцевого самоврядування. Місцеве самоврядування в Російській Федерації гарантується забороною на обмеження прав місцевого самоврядування, встановлених
  3. § 2. Наділення органів місцевого самоврядування окремими державними повноваженнями.
    Суб'єктів Російської Федерації - законами суб'єктів Російської Федерації. Наділення органів місцевого самоврядування окремими державними повноваженнями іншими нормативними правовими актами не допускається. Допускається наділення органів місцевого самоврядування окремими державними повноваженнями з предметів спільного ведення Російської Федерації і суб'єктів Російської Федерації
  4. § 2. Місцеве самоврядування як основа конституційного ладу
    стаття 3, частини 1 і 2; статті 12 і 131, частина 1). Крім того, встановивши, що у разі, якщо населення відмовилося від реалізації на своїй території права на організацію місцевого самоврядування, на даній території здійснюється державна влада Курської області, законодавець Курської області виходив з можливості створення сільських та селищних органів державної влади. Тим часом в
  5. § 2. Принципи і гарантії виборчого права
    російський законодавець використав наявний досвід інших країн. Так, згідно зі ст. 28 Основного закону ФРН, на виборах в округах і в громадах особи, що володіють громадянством держави - члена Європейського співтовариства, в рівній мірі можуть обирати і бути обраними відповідно до правовими умовами Співтовариства. --- Див: Конституції зарубіжних держав / Упоряд.
  6. § 3. Правове становище селянського (фермерського) господарства
    суб'єкт. Слід зазначити, що термін і поняття «господарюючий суб'єкт» - це не правове поняття і не правовий термін, у всякому разі не цивільно-правовий. Така термінологія цілком доречна в економічній літературі, проте з правової точки зору цей термін не несе ніякої змістовної навантаження. У тексті закону говориться також про придбання селянським господарством статусу
  7. § 1. Поняття і принципи місцевого самоврядування. Моделі взаємовідносин державної влади і місцевого самоврядування
    стаття 3, частини 2 і 3; статті 12 і 130, частина 1, Конституції Російської Федерації). Відповідно до статті 130 (частина 2) Конституції Російської Федерації місцеве самоврядування - як публічна (муніципальна) влада - здійснюється громадянами шляхом референдуму, виборів, інших форм прямого волевиявлення, через виборні та інші органи місцевого самоврядування ".
  8. § 2. Регулювання компетенції органів місцевого самоврядування
    статтях, з відповідними нормами Федерального закону 1995 р., не можна не відзначити, що багато в чому вони перетинаються, і в обох Законах поряд з господарськими питаннями до питань місцевого значення належать і соціальні питання (забезпечення житлом, бібліотечна справа, транспорт), і питання забезпечення безпеки громадян (попередження та ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій, заходи
  9. § 3. Визначення повноважень органів державної влади у сфері місцевого самоврядування
    російського права. С. 32. Стаття 4 Федерального закону 1995 до повноважень органів державної влади Російської Федерації в галузі місцевого самоврядування відносить наступні питання. Прийняття та зміна федеральних законів про загальні принципи організації місцевого самоврядування , контроль за їх дотриманням. Як вже було зазначено вище, існує правова невизначеність у питанні про
  10. § 5. Форми державного контролю за місцевим самоврядуванням
    суб'єктів, за його діяльністю неможливий, так як він означав би пряме адміністративне підпорядкування органів місцевого самоврядування органам державної влади. Існує єдиний виняток з цього правила - контроль, здійснюваний при наділення органів місцевого самоврядування окремими державними повноваженнями. Цей контроль носить саме адміністративний характер, оскільки