« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
Стаття 55.19. Державний нагляд за діяльністю саморегулівних організацій
|
(в ред. Федерального закону від 18.07.2011 N 242-ФЗ) 1. Державний нагляд за діяльністю саморегулівних організацій здійснюється уповноваженим федеральним ор-ганом виконавчої влади (далі - орган нагляду за саморегулівними організаціями) відповідно до Федерального закону від 26 грудня 2008 року N 294-ФЗ "Про захист прав юридичних осіб і індивідуальних підприємців при здійсненні державного контролю (нагляду) і муніципального контролю "з урахуванням особливостей організації та проведення перевірок, встановлених цією статтею. 2. Предметом перевірки є дотримання саморегулюючою організацією вимог до саморегулівних організацій та їх діяльності, встановлених цим Кодексом, іншими федеральними законами. 3. Підставою для включення планової перевірки в щорічний план проведення планових перевірок є: 1) закінчення одного року з дня внесення відомостей про саморегулівної організації до державного реєстру саморегулівних організацій; 2) закінчення двох років з дня закінчення проведення останньої планової перевірки. 4. Підставою для проведення позапланової перевірки є: 1) закінчення терміну виконання саморегулюючою організацією виданого органом нагляду за саморегулівними організаціями приписи про усунення виявленого порушення вимог законодавства Російської Федерації; 2) надходження до органу нагляду за саморегулівними організаціями звернень та заяв громадян, у тому числі индивидуаль-них підприємців, юридичних осіб, інформації від органів державної влади (посадових осіб органу нагляду за саморе-гуліруемимі організаціями), органів місцевого самоврядування, із засобів масової інформації про факти : а) скоєння саморегулівної організацією та її посадовими особами дій (бездіяльності), що порушують вимоги на-вартого Кодексу, інших законів і права членів саморегулівної організації; б) невиконання саморегулюючою організацією зобов'язань про відшкодування шкоди, заподіяної третім особам внаслідок дій (бездіяльності) членів саморегулівної організації; в) невиконання або неналежного виконання саморегулюючою організацією повноважень з контролю за діяльністю сво-їх членів, виявлених органом нагляду за саморегулівними організаціями при розгляді документів, що подаються саморег-ліруемих організаціями в установленому законодавством України порядку; 3) наявність наказу (розпорядження) керівника (заступника керівника) органу нагляду за саморегулівними організація-ми про проведення позапланової перевірки, виданого відповідно до доручення Президента Російської Федерації та Уряду Російської Федерації або на підставі вимоги прокурора про проведення позапланової перевірки в рамках нагляду за виконанням законів по надійшли до органів прокуратури матеріалами і зверненнями. 5. У разі надходження до органу нагляду за саморегулівними організаціями передбаченого частиною 10 статті 55.20 настою-ного Кодексу повідомлення Національного об'єднання саморегулівних організацій, звернень та заяв громадян, у тому числі індивідуальних підприємців, юридичних осіб, про допущені саморегулюючою організацією порушення в частині несоответст-вия встановлених саморегулівної організацією вимог до видачі свідоцтв про допуск встановленим цим Кодексом та іншими нормативними правовими актами Російської Федерації вимогам, недотримання саморегулюючою організацією установ-лених саморегулюючою організацією вимог до видачі свідоцтв про допуск до робіт, які впливають на безпека об'єктів капітального будівництва, відсутності у саморегулівної організації компенсаційного фонду, сформованого з урахуванням положень статті 55.4 і частин 6 і 7 статті 55.16 справжнього Кодексу, незабезпечення саморегулюючою організацією доступу до інформації про свою діяльність та діяльність своїх членів відповідно до цього Кодексу та іншими федеральними законами орган нагляду за саморегулівними організаціями в строк не пізніше ніж протягом двадцяти днів з дня надходження зазначених уве-лення, звернень і заяв зобов'язаний прийняти рішення про проведення позапланової перевірки діяльності такої саморегулівної організації або про відмову в проведенні позапланової перевірки такої саморегулівної організації з обгрунтуванням причин прийнятого рішення та направити заявникові повідомлення про прийняте рішення . 6. Термін проведення перевірки становить не більше ніж десять робочих днів з дня початку її проведення. У виняткових випад-ях, пов'язаних з необхідністю проведення складних і (або) тривалих досліджень, випробувань, спеціальних експертиз і розслідувань-ваний на підставі мотивованих пропозицій посадових осіб органу нагляду за саморегулівними організаціями, які проводять перевірку, строк проведення перевірки може бути продовжений керівником такого органу , але не більше ніж на десять робочих днів. 7. У разі невиконання саморегулюючою організацією вимог статті 55.4 або 55.16 цього Кодексу та в інших передбачених бачених федеральними законами випадках орган нагляду за саморегулівними організаціями має право звернутися до суду з вимогою про виключення саморегулівної організації з державного реєстру саморегулівних організацій. 8. Саморегулівна організація зобов'язана подавати до органу нагляду за саморегулівними організаціями за його запитом інформацію і документи, необхідні для здійснення ним своїх функцій. Статути національних об'єднань саморегулівних організацій в області інженерних вишукувань, архітектурно-будівельного проектування, будівництва, реконструкції, капітального ремонту об'єктів капітального будівництва повинні бути приведені у відповідність з Містобудівною кодексом Російської Федерації (в редакції Федерального закону від 20.07 .2012 N 120-ФЗ) на найближчому з дня набрання чинності зазначеного Закону Всеросійському з'їзді саморегулівних організацій зі-відповідає виду. Статути зазначених національних об'єднань саморегулівних організацій до їх приведення у відповідність з Містобудівною кодексом Російської Федерації (в редакції Федерального закону від 20.07.2012 N 120-ФЗ) діють у частині, що не суперечить Містобудівній кодексу Російської Федерації (в редакції Федерального закону від 20.07.2012 N 120-ФЗ).
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна " Стаття 55.19. Державний нагляд за діяльністю саморегулівних організацій " |
- Стаття 55.2. Набуття статусу саморегуліруе-мій організації
1. Статус саморегулівної організації може придбати некомерційна організація, створена у формі некомерційного партнерства, за умови її відповідності вимогам, встановленим частинами 1 і 2 статті 55.4 цього Кодексу. 2. Для внесення до державного реєстру саморегулівних організацій відомостей про некомерційну організацію нею представ-ляють у федеральний орган виконавчої
- Стаття 55.3. Види саморегулівних організацій
Допускається придбання некомерційними організаціями статусу саморегулівних організацій наступних видів: 1) саморегульовані організації, засновані на членстві осіб, які виконують інженерні вишукування; 2) саморегульовані організації, засновані на членстві осіб, які здійснюють підготовку проектної документації ; 3) саморегульовані організації, засновані на членстві осіб, які здійснюють
- Стаття 55.9. Забезпечення саморегулівної органі-зацией доступу до інформації про свою діяльність та діяль-ності своїх членів
Саморегулівна організація з метою забезпечення доступу до інформації про свою діяльність та діяльність своїх членів на-ряду з інформацією, передбаченої Федеральним законом "Про саморегулівні організації", зобов'язана розміщувати на своєму сайті в мережі "Інтернет" наступну інформацію та документи: 1) найменування, адресу (місце знаходження) та номери контактних телефонів саморегулівної
- Стаття 55.11. Постійно діючий коллегіаль-ний орган управління саморегулюючої організації
1. Постійно діючий колегіальний орган управління саморегулюючої організації формується з числа индивидуаль-них підприємців - членів саморегулівної організації та представників юридичних осіб - членів саморегулівної організа-ції. 2. Постійно діючий колегіальний орган управління саморегулюючої організації здійснює керівництво поточною діяльністю саморегулівної
- Стаття 55.13. Контроль саморегулюючої організа-ції за діяльністю своїх членів
1. Саморегульована організація здійснює контроль за діяльністю своїх членів у частині дотримання ними вимог до видачі свідоцтв про допуск, вимог стандартів саморегулівних організацій та правил саморегулювання в порядку, встановленому правилами контролю в області саморегулювання, з урахуванням вимог частини 2 цієї статті. Саморегульована організація також має право
- Стаття 21. Саморегульовані організації арбітражних керуючих
1. Статус саморегулівної організації арбітражних керуючих набувається некомерційною організацією з дати включення відомостей про некомерційну організацію в єдиний державний реєстр саморегулівних організацій арбітражних керуючих. За включення некомерційної організації в єдиний державний реєстр саморегулівних організацій арбітражних керуючих сплачується
- Стаття 55.18. Ведення державного реєстру са-морегуліруемих організацій
1. Ведення державного реєстру саморегулівних організацій здійснюється органом нагляду за саморегулівними ор-ганізації. 2. До державного реєстру саморегулівних організацій вносяться такі відомості щодо кожної саморегуліруе-мій організації: 1) найменування, адресу (місце знаходження) і номер контактного телефону саморегулівної організації; 2) вид саморегулівної
- Стаття 23.1. Контроль (нагляд) за діяльністю саморегулівних організацій арбітражних керуючих
1. Контроль (нагляд) за діяльністю саморегулівних організацій арбітражних керуючих здійснюється органом з контролю (нагляду) у порядку, встановленому регулюючим органом. 2. Предметом контролю (нагляду) органу з контролю (нагляду) є дотримання саморегульованиморганізаціями арбітражних керуючих вимог цього Закону, інших федеральних законів, інших
- Стаття 23.69. Федеральний орган виконавчої влади, уповноважений на здійснення державного контролю (нагляду) за діяльністю саморегулівних організацій в області інженерних вишукувань, архітектурно-будівельного проектування, будівництва, реконструкції, капітального ремонту об'єктів капітального будівництва
(введена Федеральним законом від 22.07.2008 N 148-ФЗ) 1. Федеральний орган виконавчої влади, уповноважений на здійснення державного контролю (нагляду) за діяльністю саморегулівних організацій в області інженерних вишукувань, архітектурно-будівельного проектування, будівництва, реконструкції, капітального ремонту об'єктів капітального будівництва, розглядає справи про
- Стаття 55.1. Основні цілі саморегулівних організа-цій і зміст їх діяльності
1. Основними цілями саморегулівних організацій є: 1) попередження заподіяння шкоди життю або здоров'ю фізичних осіб, майну фізичних або юридичних осіб, держав-ного або муніципальному майну, довкіллю, життю або здоров'ю тварин і рослин, об'єктів культурної насле-Дія (пам'ятників історії та культури) народів Російської Федерації (далі - шкода) внаслідок
- Стаття 55.22. Рада Національного об'єднання са-морегуліруемих організацій
1. Рада Національного об'єднання саморегулівних організацій є колегіальним виконавчим органом Націо-нального об'єднання саморегулівних організацій. 2. Рада Національного об'єднання саморегулівних організацій обирається в кількості не більше ніж тридцять чоловік Все-російським з'їздом саморегулівних організацій таємним голосуванням і підлягає оновленню (ротації) один раз
- Стаття 55.23. Державний контроль за діяльністю національних об'єднань саморегулівних ор-ганізацій
(введена Федеральним законом від 27.07.2010 N 240-ФЗ) 1. Державний контроль за діяльністю національних об'єднань саморегулівних організацій здійснюється федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції з вироблення державної політики та нормативно-правового регулювання у сфері будівництва, архітектури, містобудування, шляхом проведення планових та
- Стаття 22.2 . Ведення єдиного державного реєстру саморегулівних організацій арбітражних керуючих
1. Ведення єдиного державного реєстру саморегулівних організацій арбітражних керуючих здійснюється органом з контролю (нагляду). 2. Порядок ведення єдиного державного реєстру саморегулівних організацій арбітражних керуючих і перелік включаються до нього відомостей визначаються регулюючим органом. 3. Відомості, що містяться в єдиному державному реєстрі
- Стаття 55.21. Всеросійський з'їзд саморегулівних організацій
1. Вищим органом Національного об'єднання саморегулівних організацій є Всеросійський з'їзд саморегулівних організацій відповідного виду (далі також - З'їзд). З'їзд скликається не рідше ніж один раз на два роки. З'їзд вважається правомочності-ним, якщо в його роботі беруть участь представники не менше двох третин саморегулівних організацій, зареєстрованих на території
- Стаття 26.1. Об'єднання саморегулівних організацій арбітражних керуючих. Національне об'єднання саморегулівних організацій арбітражних керуючих
1. Саморегульовані організації арбітражних керуючих має право створювати об'єднання саморегулівних організацій і бути їх членами. 2. Об'єднання саморегулівних організацій арбітражних керуючих, у складі якого більш ніж п'ятдесят відсотків всіх саморегулівних організацій, відомості про яких включені до єдиного державного реєстру саморегулівних організацій арбітражних
- 20.5. Дискредитація діяльності саморегулівної організації діями її виконавчих органів
Пости керівників саморегулівних організацій як юридичних осіб, які не здійснюють підприємницьку діяльність, а отже, некомерційних, притягують багатьох людей постійним заробітком, соціальної, майже політичною діяльністю і відповідальністю за колективні фінансові кошти учасників саморегулівної організації. У перший час становлення саморегулівних
|